Strona głównaRabatowe Różne
Bacopa - Grupa roślin balkonowych o drobnych, delikatnych kwiatach i gęstym ulistnieniu. Doskonała do tworzenia kompozycji z innymi roślinami, a także do sadzenia pojedynczo w wiszących koszach. Rośliny z serii SuteraNova cechują się jędrnymi, mocnymi łodygami, bardzo obfitym kwitnieniem od wiosny do jesieni, znacznie większymi kwiatami w porównaniu z tradycyjnymi odmianami i ciekawą kolorystyką. 


Bidens - Bidens to popularna roślina balkonowo-rabatowa. Bogata oferta tej grupy zawiera najciekawsze odmiany na rodzimym rynku. Cechują się one różnorodnym pokrojem i siłą wzrostu. Tworzą kwiaty pojedyncze i pełne. Kwitną nieprzerwanie przez cały sezon, charakteryzują się dużą odpornością na choroby.Lubią miejsca słoneczne, ale dobrze również rosną w półcieniu. Doskonale znoszą warunki późną jesienią, tolerują nawet pierwsze lekkie przymrozki. Dobrze znoszą wiatr i deszcz.Powinno być bardzo obfite, rośliny mają duże zapotrzebowanie na wodę. Szczególnie dopilnować podlewania w czasie gorących dni, najpierw rano i drugi raz późnym popołudniem.


Lobelia - Kwitną długo i obficie. Łatwe w uprawie, tolerancyjne na zmienne warunki pogodowe.
Rośliny o delikatnych kwiatach, regularnym, zwisającym pokroju. Kwitną długo i obficie. Łatwe w uprawie, tolerancyjne na zmienne warunki pogodowe. Polecane do skrzynek balkonowych, wiszących koszy, donic, sadzone pojedynczo lub w kompozycjach. 


Sanvitalia - Grupa roślin o drobnych gwiazdkowatych kwiatach żółtej barwy, atrakcyjnych na tle ciemnozielonego ulistnienia, kwitnie od maja do września. Polecana do skrzynek balkonowych, wiszących koszy, formy wzniosłe i półwzniosłe do donic, a także na rabaty.Wytrzymała na niesprzyjające warunki atmosferyczne.Może przetrzymać lekkie pierwsze przymrozki i dobrze wyglądać do późnej jesieni.
Podlewanie:
Utrzymywać równomierną wilgotność podłoża, podlewać nawet w dni pochmurne, natomiast w upalne słoneczne dni nawet dwa razy dziennie, rano i wieczorem.


Gipsówka - roślina strukturalna do mieszanych kompozycji 


Komarzyca - Gęsto ulistnione, zwisające pędy plektrantusa, zwanego potocznie komarzycą, znakomicie nadają się do balkonowych kompozycji. Dodatkową zaletą tej rośliny jest to, że odstrasza komary.
Komarzyca wymaga regularnego i umiarkowanego podlewania podczas sezonu (lepiej znosi przejściową suszę niż nadmiar wody w podłożu). Najlepsze dla komarzycy jest stanowisko półcieniste, ponieważ ostre słońce może powodować poparzenia liści. Najczęściej uprawia się komarzycę w skrzynkach balkonowych bądź wiszących donicach – długie pędy przewieszając się tworzą dekoracyjną i efektowną kaskadę.
Scroll To Top