Strona głównaPelargonia bluszczolistna
Oferta najlepszych i najciekawszych odmian popularnych roślin balkonowych. Cechują się małymi wymaganiami uprawowymi, dużą odpornością na niekorzystne warunki pogodowe oraz bardzo obfitym kwitnieniem. Tworzą kaskady pojedynczych, półpełnych lub pełnych kwiatów w bogatej gamie kolorów.

Sadzenie: 
Na miejsce stałe nie sadzić zbyt głęboko (do wysokości bryły korzeniowej), aby rośliny nie chorowały. Przy sadzeniu do skrzynek i doniczek najlepiej użyć substratu torfowego w razie potrzeby dla rozluźnienia wymieszać z perlitem lub piaskiem lub z gliną która przedłuży utrzymanie wody w podłożu, rośliny będą wolniej przesychać. 

Stanowisko: 
Znakomicie rosną w miejscach nasłonecznionych i półcienistych, pelargonie stojące dobrze wyglądają i udają się na rabatach jak i w pojemnikach, natomiast zwisające w koszach i również w pojemnikach, i przy zapewnieniu odpowiedniej ilości wody i nawozu pięknie urosną w każdym zakątku ogrodu, tarasu czy balkonu.

Podlewanie: 
Utrzymywać równomierną wilgotność, nie doprowadzać do długotrwałego przesuszenia ani nie przelewać roślin.

Przycinanie: 
Pelargonii zonale z założenia nie uszczykuje się, ewentualne przyłamanie dla mocniejszego rozkrzewienia. Pelargonie peltatum, a zwłaszcza odmiany Ville de Paris wymagają przełamywania czyli uszczyknięcia powodującego silniejsze rozkrzewienie.
Scroll To Top